еМагазин

Tag : Катанија

Свет

(Видео) Вулканот Етна сее страв и трепет во центарот на Катанија

Редакција
Повеќе од 130 земјотреси го активираа денеска Етна, најголемиот вулкан во Европа кој се наоѓа на источниот брег на Сицилија близу Катанија и повеќе туристички...