еМагазин

Tag : конзулка

Македонија

Државното правобранителство се огласи за хонорарите на „несудената конзулка“ Ејпи и сестра ѝ

Редакција
Државното правобранителство остро ги осудува последните шпекулативни напади врз институцијата, велат од таму во соопштение. „Основната надлежност и задача на Државното правобранителство е одбрана на...