еМагазин

Tag : косоварка

Македонија

19-годишна Косоварка си „купила“ италијанска лична карта и здравствена легитимација во Македонија за 1.000 евра

Редакција
СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.К.(19) од Косово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа’’. Д.К. на 2. месецов се...