еМагазин

Tag : ковид-тестирања

Македонија

Од денеска ковид-тестирања на уште три пункта во Ѓорче Петров, Идадија и Бит Пазар

Редакција
Претседателот на Комисијата за заразни болести, Александар Петличковски соопшти дека од денеска ковид-тестирања може да се закажуваат и на пунктовите во Ѓорче Петров, Идадија и...