еМагазин

Tag : кредит

Бизнис

НЛБ Банка со промотивна кампања за кредитите за физички лица до 30- ти јуни

Редакција
НЛБ Банка во периодот до 30.6.2020 година води промотивна кампања за сите кредити за физички лица. Во рамки на промотивната понуда, Банката нуди кредитни продукти...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Бесплатен кредит од Forza за вработените во здравствените институции

Редакција
Живееме во екстремно тежок период кога целиот свет е погоден од пандемијата со коронавирусот. Милијарди луѓе ширум светот се наоѓаат во карантин, а бројот на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Кредит Плус – нов потрошувачки кредит на Еуростандард Банка наменет за здравствени работници

Редакција
0% камата за првите три месеци, 0% провизија за обработка, 0% за административни трошоци и 0% за предвремена отплата – ова се четирите главни карактеристики...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Понуда од Тиго Фајнанс за промена на договорните услови за кредитни производи

Редакција
Врз основа на Уредбата со законска сила за примена на Законот за финансиските друштва за време на вонредна состојба, финансиското друштво Тиго Фајнанс ја објави...
Бизнис

Сите детали: Шест месеци одложување на наплатата на кредитните обврски од Халкбанк

Редакција
Халкбанк АД Скопје донесе одлука на сите физички лица, клиенти на банката, кои по која било основа немаат ненаплатени кредитни обврски подолго од 90 дена...
Македонија

За финансирање на изборната кампања, ВМРО-ДПМНЕ ќе земе и кредит

Редакција
Имотот на ВМРО-ДПМНЕ е под хипотека, а обврските на време се сервисираат, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање за долгот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Нова понуда на Охридска банка: Станбен кредит со 10 години фиксна каматна стапка од 3,5 %

Редакција
Од денеска, Охридска банка го збогатува своето портфолио на производи со нов тип на станбен кредит, овозможувајќи им на своите клиенти уште поповолни услови; најдолго...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка со нова промотивна кампања за кредити за физички лица

Редакција
НЛБ Банка во текот на месец февруари 2020 година води промотивна кампања за потрошувачки и станбени кредити, информираат од банката. „Во рамки на кампањата, клиентите...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Стабилно и долгорочно планирање со збогатената кредитна понуда на Охридска банка за физички лица

Редакција
Охридска банка ja проширува промотивната понуда на кеш, хипотекарните и станбените кредити од своето портфолио. Со воведување на нови промотивни услови, клиентите на Банката имаат...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка воведе нови промотивни станбени кредити со намалени каматни стапки фиксни до 10 години

Редакција
Почнувајќи од први октомври, НЛБ Банка воведе нови промотивни станбени кредити со намалени каматни стапки фиксни до 10 години и посебни поволности до 31.12.2019 година. Новата понуда...