еМагазин

Tag : крично

Македонија

Ќе се воведе ново кривично дело „Безобзирно управување со моторно возило“

Редакција
Министерот за правда Бојан Маричиќ денеска најави дека се работи на воведување ново кривично дело „Безобзирно управување со моторно возило“ во Кривичниот законик. -Сакам да...