еМагазин

Tag : локдаун

Свет

По 100 дена строг локдаун, Сиднеј се отвора за вакцинираните

Редакција
Кафулињата, спортските сали и рестораните во Сиднеј денеска ги отворија своите врати, по речиси четири месеци „заклучување“, за гостите кои се вакцинирани против коронавирусот, бидејќи...