еМагазин

Tag : Митко Чавков

Македонија

Мнозинството уставни судии против иницијативата на Митко Чавков за Законот за амнестија

Редакција
Мнозинството уставни судии во расправата на денешната седница се изјаснија дека не ја поддржуваат иницијативата за оценување на уставноста на член 1 и член 2...
Македонија

Владата му предложи на Уставниот суд да го отфрли барањето на Митко Чавков за оценување на уставноста на Законот за амнестија

Никола Осило
Владата на една од последните седници ја разгледала иницијативата од Митко Чавков од Скопје, доставена до Уставниот суд на Република Северна Македонија за оценување на...
Македонија

Чавков не се сеќава за деталите од апсењето на Љубе Бошкоски

Редакција
Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на БЈБ, Митко Чавков не се сеќава на деталите за апсењето на Љубе Бошкоски на 6 јуни 2011...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Да не ги помилуваа 300 години ќе беа“: Твитер за пресудите за 27 април

Редакција
Изрекувањето на казните на обвинитите за настаните од 27. април кои се случија пред две години, беше настан во кој беа вперени очите на јавноста....
Македонија ТОП СТОРИИ

Груевски за притворот на Чавков: Заев му се одмаздува за „Поткуп“

Редакција
Ова трето по ред апсење на Митко Чавков, како и претходните две, како и целиот прогон против него е лична одмазда на Зоран Заев кон...
Македонија ТОП СТОРИИ

Чавков приведен поради страв од бегство

Редакција
Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, од вечерва е во притвор во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари поради страв од бегство. Како...
Македонија

Судење „27 април“: Чавков околу 18 часот бил во неговата канцеларија во „Технометал Вардар“, вели негов поранешен обезбедувач

Редакција
Со сослушување на сведокот Никола Димитриевски, предложен од одбраната на обвинетиот Митко Чавков, почна денешното рочиште во Кривичниот суд за настаните од 27 април лани...