еМагазин

Tag : мост

Свет ТОП СТОРИИ

Најмалку 20 лица се исчезнати, по рушењето на мостот во Балтимор

Редакција
Најмалку 20 лица се исчезнати по уривањето на мостот во Балтимор, САД, откако во него удри товарен брод. Исчезнатите поминувале со автомобили низ мостот Френсис...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Товарен брод удри во мост во Балтимор, автомобили завршија во реката

Редакција
Во американскиот град Балтимор, голем товарен брод удри во мостот „Френсис Скот Ки“, при што истиот се сруши. Во реката Патапско паднаа автомобили кои во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Железничкиот сообраќај на линијата Гевгелија – Велес се одвива комбинирано, со воз и автобус

Редакција
Поради напукнат бетонски столб на мост на Црна Река, железничкиот сообраќај на линијата Гевгелија – Велес се одвива комбинирано, со воз и автобус, информираат од...
Локално ТОП СТОРИИ

Мостот „Беласица“ во Скопје од денеска делумно отворен за сообраќај

Редакција
Мостот „Беласица“ од денеска ќе биде отворен за сообраќај само за лесни возила во двете крајни коловозни ленти, додека двете средишни коловозни ленти ќе бидат...
Локално

Извештајот за мостот „Беласица“ покажува дека оштетувањата се мали, но ќе треба санација

Редакција
Експертизата за опожарениот мост „Беласица“ е направена од приватниот Институт за сеизмички отпорни градби и климатски промени и драфт верзијата е предадена во Град Скопје,...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Македонски автобус за малку избегна трагедија да не пропадне во надојдената Западна Морава

Редакција
Српската сообраќајната полиција спречила автобус со македонски регистарски таблички кој бил полн со патници да помине преку мостот кој ги поврзува селата Мрчајевци и Слатина...
Локално ТОП СТОРИИ

Ангелов очекува следната недела да има информации за штетата на мостот „Беласица“

Редакција
Мостот „Беласица“ во овој момент се вештачи од страна на врвни стручни лица, професори, кои ќе ја утврдат штетата. Се надевам дека веќе следната недела...
Локално ТОП СТОРИИ

Оштетувањата на мостот се минимални и не довеле до нарушување на структурниот интегритет, вели Арсовска

Редакција
Првичните информации говорат дека благодарение на брзата реакција на пожарникарите, оштетувањата на објектот се минимални и не довеле до нарушување на структурниот интегритет на мостот,...
Локално ТОП СТОРИИ

Сите институции ќе бидат на располагање за што побрзо пуштање во функција на мостот „Беласица“, најави Ковачевски

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека сите институции што треба да се вклучат, ќе бидат на располагање за што побрзо пуштање во функција на мостот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„А лажен мост да направиме„: Твитер реакции за затворениот мост “Беласица“ во Скопје

Редакција
Дел од медиумите објавија дека мостот „Беласица“, кој води од Железничката станица до трговскиот центар Ист Гејт во Скопје може да биде затворен и една...