еМагазин

Tag : нафтени

Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се нафтените компании кои со лажни фактури се обиделе да го оштетат буџетот за околу 3 милиони евра

Редакција
Од Управата за јавни приходи (УЈП) не ги соопштија имињата на трите нафтени компании кои со лажни фактури се обиделе да го оштетат државниот буџетот...
Бизнис

Ако по втор пат не биде донесен изменетиот Законот за енергетика, ќе има драстично зголемување на цените на нафтените деривати

Редакција
Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) утре ќе одржи состанок со работната група која работи на нова методологија за пресметка на малопродажните цени на нафтата и...