еМагазин

Tag : Наоми Осака

Спорт

(Видео) Осака го освои Ју-Ес опен, Вилијамс загуби контрола над емоциите

Редакција
Младата jапонска тенисерка Наоми Осака ја освои првата гренд слем титула во кариерата, откако во финалето на Ју-Ес опен ја победи Серена Вилијамс со 2:0...