еМагазин

Tag : одбеле7ување

БАШ НИ Е ЌЕФ

Светскиот ден на вранецот одбележан онлајн со голем број посетители од светот

Редакција
Во организација на Здружението „Вина од Македонија“, денес по втор пат се одбележува Светскиот ден на Вранецот, во соработка со производителите на оваа сорта од...