еМагазин

Tag : Подлогар

Бизнис

КД Фондови станa дел од Generali Групацијата

Редакција
После постоење на повеќе од четвртина век, КД Фондови станува дел од меѓународната групација Generali. Со основањето на првиот словенечки инвестициски фонд – Galileo, во...