еМагазин

Tag : Стефан Богоев

Македонија ТОП СТОРИИ

Ученици од три основни училишта во скопски Карпош заради превенција од коронавирусот во самоизолација

Редакција
Ученици од три основни училишта во општина Карпош се во самоизолација, бидејќи дел од родителите работат на Клиниката за дерматологија, а дел биле на симпозиумот...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Силниот ветер синоќа откорна дрвја, сруши бандери, летаа кровови на Партизанска

Редакција
Силниот ветер синоќа кој го зафати Скопје за среќа предизвика само материјална штета. Една од најпогодените општини беше Карпош каде што летаа кровови на Партизанска....
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) На кој број во Општина Карпош може да пријавите непријатна миризба

Редакција
Градоначаланикот на Општина Карпош на неговиот твитер-профил објави на кој број граѓаните може да пријават непријатна миризба. Тој неодамна најави и засилени инспекциски контроли во...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Во Карпош интензивирани контроли за спречување на загадувањето

Редакција
Градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев апелираше денеска до граѓаните од оваа општина да не палат стрништа, бидејќи Градот Скопје има обезбедено служби што бесплатно...
Македонија

Стефан Богоев за случајот „Рекет“: Се што знам кажав во Обвинителство

Редакција
Во Општина Карпош немало, а нема ниту во моментот, ниту предмет, ниту одобрение, ниту решение, ниту каков било друг правен акт што се однесува на...
На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Богоев го памти детството во Карпош по маалскиот живот, затоа сака парковите да ги врати и за дружба

Силвана Жежова
Градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев има само само 29 години и како најмлад на оваа функција, посакува да ги смени стереотипите дека млади луѓе...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Галерија) Како ќе изгледа новиот парк во Карпош

Редакција
Започнаа активностите за изведба на нов парк во скопски Карпош, во близина на Градскиот парк (стар влез), под бул. „8 Септември“, на површина од 4.000...
Локално

На предлог на градоначалникот на Општина Карпош: Миле Паника заслужен граѓанин за 2019 година

Редакција
На предлог на градоначалникот за заслужен граѓанин за идната година е изгласан Бранко Огњановски, кој освен што е долгогодини граѓанин на Карпош е еден од...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Затворена е дивата депонија долж Кејот на Вардар, кај мостот „Газела“ во Карпош

Редакција
еМагазин неодамна упати критика до градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев дека ништо не презема за да го среди пороблемот со загадувањето во најзагадената општина...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Пола Влада на свадба кај градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев

Редакција
Министерката за правда Рената Дескоскоска, министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, министерот за земјоделие, Љупчо Николовски, министерот за финансии, Драган Тевдовски, градоначалникот на...