еМагазин

Tag : Љубаништа

Локално

Американски параглајдерист падна врз „Мицубиши“ во Љубаништа

Редакција
На 30.07.2019 во 15,34 часот во СВР Охрид било пријавено дека во с.Љубаништа, охридско паднал параглајдерист, информира МВР. Од страна на полициски службеници од СВР...