еМагазин
Image default
Забава

(ВИДЕО) Македонскиот бенд „Некс тајм“ ја преработи македонска песна „Прошета се Јовка Кумановка“

Македонскиот бенд „Некс тајм“ направи преработка на уште една традиционална македонска песна, „Прошета се Јовка Кумановка“.

Слушнете ја изведбата на „Некс тајм“:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Есенско издание на „Скопје синема сити“

Редакција

(Фото) Тамара Тодевска по втор пат мајка: На свет дојде синчето Дарен

Редакција

(Видео) „Фамилијата Марковски“ во „Еден на Еден“: Силвија искрено за внукот Ненад

Редакција