еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Звучни имиња на фирми, бизнисмени и јавни претпријатија на новата Листа на должници на УЈП

На новата Листа на должници на Управата за јавни приходи (УЈП) традционално се најдоа неколку јавни претпријатија, меѓу кои и Македонската радио телевизија, комуналните претпријатија од Гостивар и Тетово, ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта, Железници на Република Северна Македонија…

На листа се уште е и бизнисменот Сејдију Бајруш, како и фирмите Трансмет, винарската визба Повардарие…

Целата листа, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова листа на должници на УЈП: Граѓаните и фирмите должат 10,1 милијарди денари за даноци, придонеси и царински давачки

Проверете дали сте на новата Листа на должници на УЈП

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од коронавирусот може да починат околу 1,8 милиони луѓе во светот

Редакција

Реизбрани членовите на Управниот одбор на „Осигурување Македонија“

Никола Осило

Тетовчанката Кристина Димитријевска прогласена за Мис карантин во конкуренција на 210 девојки од 50 држави

Редакција