еМагазин
Image default
Забава

(ВИДЕО) Рускиот Оназис, Димитри Роболовлев со јахта долга 60 метри на Миконос

Рускиот тајкун Димитри Роболовлев нема проблем со влошувањата на односите помеѓу Грција и Русија.

Тој деновиве со својата импресивна јахта од 60 метри престојуваше на најпознатиот грчки остров Миконос, пренесува дописникот на еМагазин од Солун.

Го улови камерата на Mykonos Live TV, а грчките медиуми го нарекуваат руски Оназиз, бидејќи го купи островот кој некогаш припаѓаше на грчкиот тајкун, Scorpios.

Фото: Getty images/видео: Mykonos Live TV

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Водителката се „распамети“: Сергеј ја гризна Лила за задникот

Редакција

(Видео) „Болен ми лежи Миле Поп Јорданов“ во изведба на Наум Петрески не звучела никогаш помоќно од сега

Редакција

Неделен репертоар на Драмски театар: Играат претставите „Чудесна терапија“, „Кармен“ и „Мојот маж“

Редакција