18+

Кои се ризиците кај оралниот секс?

Некогаш табу тема, денеска секојдневие. Оралниот секс е редовен составен ден од сексуалниот живот на секј човек, но дали зма доволно едуцирани на темата?

Октомври 27, 2017 18+ Редакција Емагазин

Кои се најдобрите љубовници во светот

Резултатгите од анкета спроведена од една интернационална интернет страница за познанства, со која биле опфатени 22.753 испитаници, покажуваат дека Австралијците, Јужноафриканците и Американците, сите со оценка 8 од 10, се најдобро рангирани љубовџии во светски рамки.

Октомври 26, 2017 18+ Редакција Емагазин

Што забележуваат мажите кај жените при секс

Мажите конечно се изјаснија што прво им привлекува внимание кај жената во кревет. 

Октомври 26, 2017 18+ Никола Осило

(ВИДЕО) „По балот“ - првиот филм за возрасни во светот

„По балот“ е името на првиот филм за возрасни во светот снимен во далечната 1897 година. Овој храбар и подоцна забранет филм е дело на францускиот режисер Georges Melies. Тој го снимил првото разголување на жена на камера. Главната улога ја толкува 

 

 

Октомври 24, 2017 18+ Редакција Емагазин

Зошто жените се погласни од мажите в кревет?

Во истражувањето спроведено од британска онлајн продавница за сексуални помагала, учествувале 1.171 испитаници, а заклучокот е дека жените се „побучни“ од мажите за време на водењето љубов.

Октомври 23, 2017 18+ Редакција Емагазин

(ФОТО) Викенд секс пози кои мора да ги пробате

Сите ние знаеме колку големи се ползите од сексот и за физичкото, како и за психичкото здравје на човекот. За тоа сме пишувале многу често, па затоа веќе треба да знаеме, дека сексот заслужува големо внимание. 

Октомври 23, 2017 18+ Редакција Емагазин

Истражувачите открија зошто жените воздивнуваат за време на сексот

Научниците од Ланкашир во Англија спроведоа истражување на тема испуштање на звуци за време на сексот од страна на жените, познато како „копулаторна  вокализација“. 

Октомври 22, 2017 18+ Редакција Емагазин

Колку треба да трае сексот, за жената да доживее оргазам

Не само мажите туку и научниците се позанимавале со прашањето колку сексот треба да трае за жената да доживее оргазам и откриле дека најголем број од жените треба да доживеат оргазам за време на секс кој трае 30 минути.

Октомври 21, 2017 18+ Редакција Емагазин

Како се менува нашето тело без редовен секс

Понекогаш во животот ни се случува ненамерно да апстинираме од секс. Раскинување на врската, патувања, болест на партнерот, презафатеност и други фактори, може да го стават нашиот сексуален живот во „мирување“.

Октомври 18, 2017 18+ Редакција Емагазин

Што да направите ако прерано ејакулирате?

Во кревет сте со вашата сакана и ви оди  одлично, но на самиот почеток ја уништувате љубовната атмосфера со прерана ејакулација. Додека вашата девојка луто ве гледа, буквално имате неколку секунди за да изреагирате. Еве што треба да направите...