Баш ни е ќеф

Доктор Бошко Илиев од Кавадарци го реализираше својот 51. маратон во пливање

​Докторот по спортска медицина Бошко Илиев од Кавадарци, на јавноста познат и како маратонски пливач, вчера го реализираше својот 51. маратон во пливање, на езерото Мантово, општина Конче кај Радовиш. Исплива шест километри за два часа и 42 минути. 

Режисерот Мето Петровски кој беше пријавен за исчезнат, утрово е пронајден жив и здрав

Режисерот Мето Петровски кој вчера беше пронајден за исчезнат, утрово e пронајден  жив и здрав, информираат неговите пријатели. На социјалните мрежи беше напишано дека Петровски исчезнал по посетата со придружник на ТК Лептокарија.

На Меѓународна олимпијда по физика во Индонезија, тимот од Македонија освои медал

Александар Иванов (ПСУ Јахја Кемал - Бутел) освои освои бронзен медал на 48. Меѓународна олимпијда по физика што се одржа во Џогјакарта, Индонезија од 16 до 24 јули.

„Акробатски дипломат“: Израелскиот амбасадор прави стој на раце на плоштадот Македонија

Амбасадорот на Израел, Дан Орјан, на својот Фејсбук профил објави фотографија, на која прави стој на раце, пред фонтаната на скопскиот плоштад Македонија.

Охридска банка Сосиете женерал, најдобра банка во Македонија за 2017 година според Euromoney

Интернационалниот финансиски магазин „Еurоmoney“, со седиште во Лондон, ја награди Охридска банка Сосиете Женерал за „Најдобра банка во Македонија“ за 2017 година, втора година по ред. Реномираниот финансиски магазин „Euromoney”, втора година по ред и ја додели 

АВАНТУРА –та со Државна лотарија на Македонија продолжува во Прилеп

Методија Батлески ја продолжува  АВАНТУРАТА со Државна лотарија на Македонија во Прилеп. Уште еден добитник  на премијата од инстант лозот АВАНТУРА доаѓа од Прилеп, па така и уште еден автомобил КИА СПОРТАЖ ќе се вози во Прилеп.

(ВИДЕО) Скопје подготвено за одржување на УЕФА Супер Купот 2017

​Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер Купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“. На годинешниов Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Visitohrid.mk портал за Охрид на англиски јазик

Visitohrid.mk е нов веб портал на англиски јазик кој има за цел да ги промовира туристичките капацитети на Охрид и да допринесе Охрид да стане уште попрепознатлива туристичка дестинација во светот. Feel Heritage, Feel Ohrid e движечкиот слоган со кој стартува кампања за промоција на веб порталот.

Форд Мондео – исклучително добар автомобил за исклучителни луѓе

Ford Mondeo со дополнителна опрема за промотивна цена наменета за бизнисмени. Ова, накратко, е суштината на новата кампања на Ми-Да Гранд Моторс под слоганот „Исклучително добар автомобил за исклучителни луѓе“. Во понудата на компанијата Ми-Да Гранд Моторс доаѓа лимузината, која беше наградена за Автомобил на Годината и е симбол на статус со докажана најдобра возна динамика и простор во класата. 

Laser Tag отсега и во Skopje City Mall

Светскиот хит Laser Tag од неодамна може да се искуси во игротеката Имагинариум во Skopje City Mall. Се работи за интерактивна игра која нуди интересно и адреналинско искуство, игра која е сосем безбедна за децата над 6 годишна возраст, а подеднакво е возбудлива и за тинејџерите.