еМагазин

Tag : Мијата

Забава ТОП СТОРИИ

Музички перформанс на Мијата на 15. мај

Редакција
Во среда, на 15 мај, во малата сала на Филхармонија, ќе се случи несекојдневен музички перформанс на нашата кантавторка Наташа Мијат Крстевска – Miyatta. Концертот...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Брас Брадерс објавија песна со Мијата

Редакција
Брас Брадерс објавија песна со македонската пејачка и кантавторка Наташа Мијат Крстевска – Мијата, “I Wanted More“. Ова е прва соработка на Брас Брадерс со...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Мијата и Фолтин ја објавија песната „Ме боли“

Редакција
Македонската пејачка Мијата во соработка со групата Фолтин од Битола ја објави песната „Ме боли“. Станува збор за авторска француско-македонска шансона, со заеднички аранжман, а...