еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Брас Брадерс објавија песна со Мијата

Брас Брадерс објавија песна со македонската пејачка и кантавторка Наташа Мијат Крстевска – Мијата, “I Wanted More“.

Ова е прва соработка на Брас Брадерс со македонски изведувач, а од таму најавуваат и нови соработки со други македонски изведувачи.

Песната “I Wanted More“ е дел од вториот албум на Брас Брадерс, “We Are Energy“.

Музиката и аранжманот се на Горан Мицевски Кус, фронтмен и тромбонист во Брас Брадерс, а текстот е на Мијата.

Фото/видео: Промо

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

12-годишниот Ангел Христовски живее со вродена мускулна дистрофија, потребни се средства за лекување во Кина

Редакција

(Видео) Министерот кој не одржал ниту една прес-конференција за загадувањето и јавно призна дека не се „бави“ со граѓаните

Редакција

Руските сили имаат за цел да го заземат источниот и јужниот дел на Украина, тврди Зеленски

Редакција