еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) ДНК, Наум Петрески и Џамбо Агушев објавија песна посветена на прерарно починатите Мирко и Маци

„Животе брате„ е нова пена на групата ДНК, која ја направија во соработка со македонскиот пејач Наум Петрески и со Џамбо Агушев и неговиот блех оркестар.

Песната е посветена на прерано починатите – познатиот македонски бодибилдер и фитнес тренер, Мирко Петровски и Марјан Михајловски – Маци, еден од предводниците на навивачката група на МЗТ Скопје, нивни пријатели.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мирко Петровски бил пронајден починат во неговиот дом во скопска Кисела Вода: Детали од МВР

Почина Мирко Петровски, повеќекратен македонски фитнес и боди-билдинг шампион

Фото/видео: Промо

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Приведен новинарот Фуркан Салиу

Редакција

Бугарско МНР: 23 јуни не е крајниот рок до кој Бугарија треба да одговори на „францускиот предлог“

Редакција

Тригодишната Аника има аутизам и епилепсија, потребни се средства за трансплантација на матични клетки

Редакција