еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Директорот на Гранит, Зоран Милковски купи уште 90 акции на компанијата

Од Гранит АД Скопје преку Македонската берза информираа дека членот на Управниот одбор и генерален директор, Зоран Милковски се стекнал со дополнителни 90 обични акции на компанијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Директорот на Гранит, Зоран Милковски купи 3.247 обични акции

66.8 милиони денари за плати и надоместоци за менаџментот на Гранит лани

Директорот на Гранит, Зоран Милковски повторно купи акции на компанијата

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во училиштата во Тетово од невакцинираните вработени ќе се бара да прават тест на секои три дена, најави Теута Арифи

Редакција

Градоначалникот на грчката општина Преспа најави отворање на граничниот премин Ники (Меџитлија)

Редакција

Кои се членови на Одборот на директори на Тетекс

Редакција