еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Екстрадиран Љупчо Палевски, пренесен е во затворот во Шутка

Првоосомничениот за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски Палчо, од Турција вечерва е екстрадиран во Македонија, потврдија од Министерството за внатрешни работи (МВР).

Тој е пренесено во КПУ Затвор Скопје.

Фото: Палевски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фајненшл тајмс: Меркел и Маркон им порачаа на балканските лидери прво да се средат по дома, па потоа во ЕУ

Редакција

(Видео) Приведен дилер: Во неговиот „Хамер“ пронајдени 100 пакувања кокаин

Редакција

Времето деновиве ќе биде стабилно, со студени утра и магла по котлините

Редакција