еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

И Министерство за здравство се оградува од проблемот со паднатиот потпорен ѕид позади Детска клиника

Од Министерството за здравство информираа дека немаат надлежност за трајно користење на земјиштето на кое се наоѓа паднатиот потпорен ѕид позади Клиниката за детски болести.

„Секој од објектите во Клиничкиот центар има право на користење на објектите, но нема доделено право на трајно користење на земјиштето околу клиниките.

Во интерес на граѓаните, потребно е да се изнајде итно решение во заеднички напори со надлежните институции Градот Скопје и Општина Центар кои треба да бидат иницијатори за решавање на проблемот, поради тоа што се работи за улица, а надлежните инспекциски служби да дадат мислење за моменталната безбедност,“ велат од Министерство за здравство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да беше наша надлежност, ѕидот одамна ќе беше саниран, велат од Општина Центар

(Видео+Фото) Се урна дел од потпорен ѕид на улицата над Детска клиника: Во опасност се човечки животи, но и имот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Хамас со ракетен напад врз Тел Авив

Редакција

Светски ден за борба против СИДА: Во земјава од ХИВ/СИДА починале 123 лица

Редакција

Заев: Ако апликацијата „Телеграм“ не ја избрише групата „Јавна соба“, ќе ја разгледаме опцијата за негово блокирање

Редакција