еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за труд и социјална политика склучи договор со “Нет инвест гроуп“, вреден 663 илјади евра

Министерството за труд и социјална политика склучи договор за изведување на градежни работи за изградба на Дневен центар за лица со телесна или ментална попреченост во Општина Кавадарци со друштвото за производство, градежништво, трговија и услуги Нет инвест гроуп ДООЕЛ експорт- импорт с.Слатино -Теарце.

Договорот е во вредност од 40.776.670 денари или 663.035 евра.

Сите детали ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Собранието не ја изгласа интерпелацијата за Талат Џафери

Редакција

Проф. Трајковски: Се наоѓаме на врвот на бранот на омикрон

Редакција

Кои се најтргувани акции на Македонската берза во јули

Редакција