еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

Објавена снимка од атентатот на словачкиот премиер, напаѓачот е 71-годишен писател

Објавена е снимка од моментот на атентатот врз словачкиот премиер Роберт Фиц (59), кој е ранет со неколку куршуми и е во животнозагрижувачка состојба.

Напаѓачот е уапсен, а како што објави локалните медиуми станува збор за 71-годишниот писател Јурај Цинтула.

Официјално е потврдено дека Фиц е ранет во стомакот, а нападот се случи во градот Хандлова, на околу 150 километри од Братислава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По атентатот словачкиот премиер се бори за живот

Објавена снимка од евакуацијата на словачкиот премиер откако беше застрелан

(Видео) Пукано во словачкиот премиер, ранет е и е префрлен во болница

Видео: RTV Prievidza/Твитер/DD Geopolitics

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

НБМ ја намали проекцијата за пораст на економијата од 3,2 на 2,3 проценти

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ дрско лаже и манипулира за наводен бугарски пасош на Данела Арсовска

Редакција

Акција на МВР во ГТЦ: Не е утврдена кражба на струја за „копање“ криптовалути

Редакција