еМагазин

Tag : атентат

Свет ТОП СТОРИИ

Словачкиот премиер не е повеќе во животна опасност

Редакција
Словачкиот премиер Роберт Фицо (59), кој вчера беше застрелан со неколку куршуми и се бореше за живот, не е повеќе во животна опасност, информираше словачкиот...
Свет ТОП СТОРИИ

Објавена снимка од атентатот на словачкиот премиер, напаѓачот е 71-годишен писател

Редакција
Објавена е снимка од моментот на атентатот врз словачкиот премиер Роберт Фиц (59), кој е ранет со неколку куршуми и е во животнозагрижувачка состојба. 🇸🇰...
Свет ТОП СТОРИИ

По атентатот словачкиот премиер се бори за живот

Редакција
Откако денеска беше пукано во словачкиот премиер Роберт Фицо (59), од неговиот Кабинет информираа дека неговата состојба е животнозагрижувачка и се бори за живот. Нема...
Свет ТОП СТОРИИ

Објавена снимка од евакуацијата на словачкиот премиер откако беше застрелан

Редакција
Објавена е снимка од евакуацијата на словачкиот премиер Роберт Фицо (59), кој денеска беше застрелан, по што е префрлен во болница. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ По атентатот...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Пукано во словачкиот премиер, ранет е и е префрлен во болница

Редакција
Словачкиот премиер Роберт Фицо (59) е ранет и е пренесен во болница, откако било пукано во него. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ По атентатот словачкиот премиер се бори...
Македонија ТОП СТОРИИ

Измислен обид за атентат на Курти во Скопје

Редакција
Македонското Министерството за внатрешни работи демантираше дека имало обид за атентат на премиерот на Косово, Албин Курти, кој деновиве беше на неофицијална средба во Скопје....
Македонија ТОП СТОРИИ

28 години од атентатот врз претседателот Киро Глигоров, атентаторот остана непознат

Редакција
Пред 28 години на 3 октомври беше извршен атентат врз првиот претседател на Република Македонија, Киро Глигоров, кој го преживеа со тешки повреди на главата....
Балкан ТОП СТОРИИ

Бугарските власти тврдат дека имало обид за атентат на главниот бугарски обвинител

Редакција
Експлозивна направа вчера експлодира во близина на автомобилот и колоната на главниот обвинител на Бугарија, Иван Гешев, додека се движела на патот од Самоков кон...
Македонија ТОП СТОРИИ

Не постоеја индиции за атентат врз Османи во Молдавија, велат од МНР по информациите во молдавските медиуми

Редакција
Не бевме информирани, ниту постоеја индикации за какви било закани или можен напад врз делегацијата на ОБСЕ, ниту кон претседавачот со Организацијата, министерот за надворешни...
Македонија ТОП СТОРИИ

Џамбаски доаѓа во Скопје на 4 февруари и му се закани на Пендаровски со атентат

Редакција
Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски во интервју за бугарската Нова ТВ изјави дека ќе дојде на 4. февруари во Скопје за одбележување на годишнината од раѓањето...