еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од ноември ќе нема лет Скопје-Женева

Спецјализираниот сајт за авијација exyuaviation.com објави дека од ноември годинава Скопје ќе остане без директен лет до Женева.

Од сајтот пишуваат дека нискобуџетната авиокомпанија „Изи џет“ го закажала својот последен лет за 1. ноември, продажбата на билетите е запрена и е нејасно дали ќе го врати летот во текот на следното лето.

„Изи џет“ е единствената авиокомпанија која лета од Скопје до Женева. Со летовите стартуваше во ноември 2021 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пегасус ерлајнс“ ги зголемува летовите од Скопје до Истанбул на десет лета неделно

„Виз ер“ крати летови од Скопје на девет линии

Грчката “Ејџијан„ нема да лета од Скопје до Крф, ги намали и летовите до Атина

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Охридското Езеро се удави младиот ракометен голман Никола Даниловски-Џамбо

Редакција

(Видео) Со Детската кардиохирургија во „Жан Митрев“ земјава станува медицински центар на Балканот

Редакција

Денот кога вест стана дека вицепремиерот Хазби Лика почнал да доаѓа на работа

Редакција