еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Липково склучи договор со „Ју-бај 2 Амет„ вреден над 1 милион евра

Општина Липково склучи договор за изградба на пумпна станица во склоп на пречистелна станица – Општина Липково, со друштвото за градежништво, транспорт, трговија и услуги Ју-бај 2 Амет ДООЕЛ с.Бојане Скопје.

Вредноста на договорот е 62.220.149 денари или 1.011.710 евра.

Сите детали ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Општина Липково склучи договор со ЈУ-Бај 2 Амет вреден 498,2 илјади евра

Општина Липково склучи договор со „Ју-Бај 2 Амет“ вреден 721,1 илјади евра

Министерството за транспорт и врски склучи договор со “Ју-бај 2 Амет“ вреден 1,2 милион евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Во Теново пуштена во употреба фотоволтаична централа со моќност од 1,2 мегавата

Редакција

Сребрен медал и две олимписки пофалби за македонскиот тим на Европската јуниорска олимпијада по информатика

Редакција

(Фото) Пендаровски со сопругата и синот подготвуваа храна за бездомни и социјално загрозени лица

Редакција