еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Партијата на Реџепи прва се приклучи на „Европскиот фронт“ на ДУИ

Народно движење, партијата на поранешниот пратеник на Алтернатива, Скендер Реџепи-Зејд е првата која се приклучи на предизборната коалиција на владејачката ДУИ, “Европски фронт“.

Тој денеска со лидерот на ДУИ, Али Ахмети ја офицјализираше соработката за престојните избори.

Ахмети по настанот изјави дека се разговара и со други партии да станат дел од оваа коалиција, спомнувајќи ги Алијанса за Албанците, за која судот се уште не решил чива е, со ДПА на Мендух Тачи, со Европска демократска партија на Аријанит Хоџа, кој е поранешен заменик претседател на Беса, како и со со турски, бошњачки и ромски партии.

Фото: Османи/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавил Сашо Коруновски, ректорот на Универзитетот „Св. Климент Охридски“- Битола

Редакција

Суперпренесувачи го шират коронавирусот низ светот

Редакција

Анџело Ѓорѓиевски спроведен во затворот во Шутка: Детали од МВР

Редакција