еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

„Приказна се чита“ на Саем на книга 2024

Социјалните мрежи често се причината поради која остануваме информирани, но често добиваат лоша репутација како „дистракции“ кои ни го одземаат времето со скролање, читање бескорисни објави и листање мемиња.

Но, потенцијалот сепак постои за да ги претвориме нашите профили и присуството на интернет во нешто корисно од кое можеме да научиме многу. Токму ова е идејата зад пораката на овогодинешното издание на Саем на книга, кое ќе се одржи од 18 до 24 април во Арената „Борис Трајковски“ во Скопје.

За време на саемските денови, посетителите ќе имаат можност да погледнат голема колекција на нови и постари наслови, книги од домашни и странски автори, како и уникатни печатени изданија кои ќе можат да се најдат ексклузивно на Саемот за книга 2024. Организаторите најавуваат средби со автори, промоции и попусти, а ќе биде претставена и богата програма за деца и млади со која најмладите посетители ќе можат да уживаат во светот на книгите.

Традиционално, Министерството за култура го поддржува Саемот на книгата во својство на Покровител, како најголема книжевна манифестација во земјата.

Вратите на Саемот на книга 2024 ќе се отворат во четврток на 18. април и ќе бидат отворени секој ден од 10 до 20 часот, до среда 24 април.

Промотивна објава

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Колку од заболените со коронавирусот во Македонија се со хронични заболувања

Редакција

ДИК: Излезноста до 13 часот е 20,76%, на 11 места било прекинато гласањето

Редакција

Банките и штедилниците најавуваат нови производи за „зелено кредитирање“

Редакција