еМагазин
Image default
Бизнис

Тетовски Теал лани работел со загуба

Лани Теал АД Тетово остварил вкупен приход од 182.739.157 денари и расходи од 172.428.939 денари, сооопшти Друштвото преку Македонската берза.

Теал остварил негативен финансиски резултат за 2023 година, кој изнесува 20.726.748 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тетовски Теал лани со загуба

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Николовски: Лозарите ќе ги добијат своите пари за предаденото грозје во винарските визби „Повардарие“ и „Стефанс винарија“

Редакција

Гранит преку конзорциум ќе биде вклучен во изградба на автопат во Република Српска

Редакција

АСОМ: Со одлука на Владата спортските обложувалници ќе работат само преку шалтерски систем

Редакција