еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Тетовчанец насилно однесен на нотар од невенчената сопруга за да и го препише имот и да го смести во дом

Од Министерството за внатрешни работи информираа дека вчера во 12 часот во СВР Тетово, 87 – годишен тетовец пријавил дека неговата невенчана сопруга С.П. агресивно се однесувала кон него и со сила го однела на нотар да потпише согласност дека самоволно сака да биде сместен во дом за стари лица и целиот негов имот да го префрли на нејзино име.

„Според пријавеното, тој одбил да ја потпише согласноста, по што таа продолжила да му се заканува да ја потпише согласноста. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во пресрет на летото: Македонки со секси деколте

Редакција

Мицкоски: Не можам да кажам дека во ВМРО-ДПМНЕ има фракции, се обидуваат да ме сменат четири и пол години

Редакција

“Не можеш по Чаир, удри по Скопје„: Твитер реакции за враќањето на полицискиот час

Редакција