еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тони Стојановски поднесе оставка од позицијата член на УО и генерален директор за корпоративно банкарство на Стопанска банка Скопје

Од Стопанска банка АД Скопје преку Македонската берза информираа дека на 3. јуни 2024 година година, Тони Стојановски поднел оставка од позицијата член на Управен одбор (УО) и генерален директор за корпоративно банкарство на Банката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Стопанска банка Скопје ќе дели дивиденда на приоритетните акции

Стопанска банка Скопје со зголемена добивка во првиот квартал

Владимир Филиповски и Сашо Ќосев повторно предложени за членови на НО на Стопанска банка Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонска неправда: Во банките заштеди од 4,5 милијарди евра, а 455.100 лица живеат во сиромаштија

Редакција

Попусто полициски час ако верниците ги преплават црквите пред Велигден

Редакција

Невработена, без имот, со редовна медицинска терапија: Што пишува во одлуката на Апелација за притворот на Јанева

Редакција