еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Турција дала рок за екстрадиција на Палчо, Лога не кажа кога

Министерот за правда Кренар Лога денеска изјави дека при официјалната посета на Турција, оттаму бил информиран дека за екстрадиција на осомничениот за убиства и киднапирање, Љупчо Палевски-Палчо, судскиот дел бил целосно завршен, останувал само административниот дел.

„Според нивните правила, прво нивното МНР мора да потпише, па потоа министерот за правда. Очекувам за брзо да биде тоа, тоа беа и зборовите на мојот колега од Турција. Ни дадоа некој рок, но не сакам да кажувам такви детали, бидејќи таа работа зависи од нив, а не од нас“, рече Лога.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Возачот на Палчо до Турција ослободен од притвор

(Фото) Партијата „Десна“ објави наводно писмо од Палчо, во кое вели дека не киднапирал и убивал деца и старци

Фото: Фејсбук/Палевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Кернел груп“ го доби тендерот на Централниот регистар за набавка на решение за обединети комуникации вреден 282.000 евра

Редакција

До крајот на годината над 90% од потрошувачите ќе имаат евтина тарифа

Редакција

Топ пет најниски плати во Македонија

Редакција