еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Кој е Бесим Красниќи кој е екстрадиран од Косово во Македонија

Вчера од Косово во Македонија беше екстрадиран Бесим Красниќи (44) и беше спороведен во затворот Идризово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бесим Красниќи екстрадиран во Македонија, спроведен е во Идризово

Тој е брат на Агим Красниќи, а двајцата недодамна беа уапсени во Урошевац.

Бесим Красниќи се бара за издржување на вкупно 28 и пол години затвор за серија на кривични дела.

Се бараше со меѓународна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување на казна затвор за сторени кривични дела – разбојништво, тешки дела против општата сигурност и казнување за подготвување во врска со кривично дело тероризам.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И брат му на Агим Красниќи е меѓу уапсените во Косово

Агим Красниќи кој е во бегство 4 години уапсен во Косово

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Општина Аеродром склучи договор со фабрика Карпош, вреден 1,9 милион евра

Редакција

Туризмот и културата во фокусот на „Отворен Балкан“, кој почнува денеска

Редакција

И денеска нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Редакција