еМагазин

Tag : Агим Красниќи

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Агим Красниќи, кој од Косово е екстрадиран во Македонија

Редакција
По четири години бегство во Македонија е екстрадиран Агим Красниќи. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ По брат му, во Македонија екстрадиран и Агим Красниќи Тој беше уапсен пред...
Македонија ТОП СТОРИИ

По брат му, во Македонија екстрадиран и Агим Красниќи

Редакција
По брат му Бесим Красниќи, во Македонија од Косово е екстрадиран и Агим Красниќи. Заедно со него во земјава е екстрадиран и Сехат Рамадан. Како...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Кој е Бесим Красниќи кој е екстрадиран од Косово во Македонија

Редакција
Вчера од Косово во Македонија беше екстрадиран Бесим Красниќи (44) и беше спороведен во затворот Идризово. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Бесим Красниќи екстрадиран во Македонија, спроведен е...
Македонија ТОП СТОРИИ

И брат му на Агим Красниќи е меѓу уапсените во Косово

Редакција
Меѓу уапсените во Урошевач, Косово е и братот на Агим Красниќи, Бесим Красниќи, објави телевизијата Телма. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Агим Красниќи кој е во бегство 4...
Македонија ТОП СТОРИИ

Агим Красниќи кој е во бегство 4 години уапсен во Косово

Редакција
Во Урошевач, Косово, е уапсен Агим Красниќи, кој од 2020 година е во бегство. Тој во 2008 година беше осуден на 15 години затвор, бидејќи...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Не избегал, го пуштиле да носи гласови пред избори“: Твитер во “црвено“ за бегството на Агим Красниќи

Редакција
Лавина од реакции на социјалните мрежи за бегството на Агим Красниќи, кој не се врати во затворот во Штип по викенд отсуство. Во затворот не...
Македонија ТОП СТОРИИ

Агим Красниќи избега од затворот во Штип

Редакција
Осуденикот Агим Красниќи вчера не се пријавил во затвор Штип по викенд отсуство. Директорот на затворот Мики Тодоров вели дека сите институции се известени, Управата...