еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

67-годишниот маж од Стајковци го убил братот и сопругата на друг брат кој бил починат

67-годишниот маж од Стајковци вчера го убил братот и сопругата на друг брат кој бил починат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Двојно убиство во Стајковци

Од Јавното обвинителство информираа дека мажот е хоспитализиран, бидејќи како што информираа од Министерството за внатрешни работи тој имал убодни рани, а имал и здравствени проблеми.

Засега нема официјални информации за причините за двојното убиство, а телата на починатите се дадени на обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Распродаден целиот тираж од новата книга на Никола Груевски

Редакција

Апел од ЗОО Скопје: На шимпанзата Коко, Изи, Мими и Роси им се потребни ќебиња за да си прават замоци

Редакција

Двајца од новопочинатите од коронавирусот биле со претходни заболувања

Редакција