еМагазин

Рубрика: ТОП СТОРИИ

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Шекеринска, Димитров, Пендаровски и Спасовски „намигнуваат“: Кој ќе биде претседателски кандидат на СДСМ?

Редакција
СДСМ како што изјави нејзиниот лидер Зоран Заев, деновиве го мери рејтингот на десетина можни кандидати за претседател на државата. Но, веќе извесен период неколку
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Штип за набавка на масло за греење вреден 578.000 евра

Никола Осило
Општина Штип по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно масло за домаќинство – 1 (ЕЛ-1), за потребите на зградата на ЕЛС, основните општински училишта,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Влатко Ѓорчев, првиот кандидат за претседател на државата

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, официјално е првиот кандидат за претседател на државата и еден од можните кандидати за претседател на ВМРО-ДПМНЕ. еМагазин го разгледа неговиот
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер за претседателските кандидати: „Ако треба да се бира меѓу Ѓорчев и Спасовски, јас гласам за Хорхе„

Редакција
Претседателските кандидати очекувано се во фокусот на Твитер заедницата. Денеска „хит“ е првиот кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, пратеникот Влатко Ѓорчев, кој за да стане
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Фондот за здравство за набавка на масло за греење вреден 4,7 милиони денари

Никола Осило
Фондот за здравствено осигурување на Македонија по распишаниот тендер за набавка на масло за горење ЕЛ-1 склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги
Бизнис ТОП СТОРИИ

СВ-Инвест го доби тендерот на ЕЛЕМ за ископ во РЕК Битола вреден 49 милиони денари

Никола Осило
АД Електрани на Македонија – Скопје по распишаниот тендер за ископ на јаловина (инвестициона откривка) за ПК ПЈС Суводол, РЕК Битола склучи договор со друштвото
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Влатко Ѓорчев, првиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за преседател на државата

Редакција
Влатко Ѓорчев е првиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, кој на Конвенцијата на партијата на која ќе се избира кандидатот, ќе побара подршка
Македонија ТОП СТОРИИ

Влатко Ѓорчев ќе се кандидира за претседател на Македонија

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и член на Извршниот и Централниот комитет, Влатко Ѓорчев ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на престојните претседателски избори. Потврда на информацијата стигна
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Албанецот од Македонија кој ја уби сопругата во Австрија, бил подржувач на Исламската држава?

Редакција
Австриската полиција го објави идентитетот на Албанецот од Македонија од селото Ласкарци, Општина Сарај, кој ја уби сопругата со нож на паркинг во австрискиот град Тулн,
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ и „Супертрејд“ го добија тендерот на М-НАВ за набавка на горива

Никола Осило
М-НАВ АД Скопје по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно гориво за греење и дизел за агрегати склучи договор со друштвото за производство, трговија