еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Credissimo со супер новости! Credissimo одговори на потребите на своите клиенти: „Credissimo до плата“ е веќе до бараните 20.000 денари

Според спроведената анкета од водечката Финтек компанија во Македонија – Credissimo, резултатите покажаа дека над 87% од клиентите имаат потреба од дополнителни 20.000 денари за да ги покријат непланираните трошоци до следната плата.

Credissimo повторно го има решението! Услугите на компанијата сe тука за Вас да Ви помогнат кога и да имате потреба од неопходни финансиски средства за било каква ситуација, во било кое време, целосно онлајн.

Kлиентите се секогаш на прво место за компанијата и затоа Credissimo се труди кон подобрување и развој на своите услуги и кредитни производи. Аплицирањето за кредит е брзо, лесно, без посетување на канцеларии и чекање во редици и најважно без никакво губење на време! Целиот процес трае само 7 минути.

А сега, веќе секој кредит Credissimo до плата”* до 20.000 денари е со 0% камата и без дополнителни административни трошоци, ако го вратите во грејс периодот, а исто така може да го продолжувате периодот на враќање неограничен број пати!

Доколку Ви е потребна поголема сума, може да аплицирате за “Credissimo плус’’ до 80.000 денари со рок на исплата до 24 месеци, каде што сами може да си го изберете периодот на враќање и месечната рата според Вашите можности.

Credissimo е високо технолошка финансиска група од компании, која веќе успешно се развива на 3 европски пазари. Фокусот на компанијата е назадоволување на потребите на клиентите и понуда на најбрзи финансиски услуги на своите клиенти, преку технолошки решенија.

До крајот на годината, компанијата планира да влезе и на пазарот воЈужна Америка.

* Промотивните услови важат за 1-oт и секој 5-ти кредит „Credissimo до плата” веќе до 20.000 денари и рок на враќање до 30 дена, како и првите 5 дена гратисен период за сите останати одобрени кредити помеѓу нив, во периодот од 01.09.2018 година до 31.12.2018 година, со фиксна каматна стапка од 0% и без административни трошоци за одобрување.

Кредитните барања се одобруваат согласно ОУ на ФД Кредисимо ДООЕЛ Скопје.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Отворен ден во Цементарница УСЈЕ под мотото „Одржливост, партнерство, развој“

Никола Осило

Македонските филмови ги препознаваат во светот: „Крајот на времето“ на Манчевски ја доби наградата Curator’s Choice

Редакција

Високи оценки за девет премиум вина на „Tikveš Châteaux & Domaines”

Редакција