еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Life is a party, dress like it-најдоброто од Румор достапно веднаш!

Кога и да го отворам  плакарот за облека, секогаш знам дека одговорот кој следува е “немам што да облечам”. Но, на крај, знам дека мојот моден одговор се крие во некое одлично парче облека на “Румор”.

Убавината во модните парчиња на “Румор” е тоа што го доведуваат street style во Македонија на ниво на висока мода, а моментално тие парчиња ве очекуваат со цени на попуст.

rumorrumorrumorrumorrumorrumorrumorrumor

“Кога носам Румор се чувствувам убаво, слободно едноставно, животот има друга боја и чашата со црвено вино испиена на високи црвени потпетици има поинаков вкус”, се одговорите на задоволни клиенти и љубители на брендот.

Начинот да бидете инспиративни и да зрачите со стилска моќ со “Румор” is like piece of cake.

До крај на месец јануари, вашите омилени парчиња и најдобро продаваните од “Румор” се на 30-70% попуст. Одлична можност вашиот гардеробер да добие внимание. Зачинете го со сако во боја на лут ментол кој ќе ги отвори вашите сетила, во комбинација со бела кошула и бледо сиви панталони.

Совршенството заокружете го со дамските чевли кои ќе ве потсетат на свежо авокадо и ќе ги стоплат модните ноти. Женскиот пол не може да им одолее на високите кожни чизми со штикла кои ја зголемуваа самодовербата и ја враќаат женственоста.

Во продолжение на оваа наша модна приказна одвоивме еден доста интересен цитат од нашата позната стилистка Милена Танаскоска и нејзиното мислење за модните критики од страна на личностите со кои соработува и за нивното несогласување со изгледот кој што она го предлага:

Се случило некогаш личностите со кои соработувам да не се чувствуваат комфорно во изгледот што сум им го одбрала, затоа што се обидувам да ги извадам од нивната комфор зона, но се обидувам да им укажам дека тоа е патот до градење на нивниот стил. Но, да се разбереме, не дека секогаш настојувам да биде по мое, имало случаи кога правиме компромис, за да се чувствуваат слободно во своја кожа, иако има и такви кои секоја моја промена ја прифаќаат без приговор.

Нашиот брод се закотви на пристаништето, време е за полнење на гардероберот со “Румор”.

* За точната локација на „Румор“ во Скопје кликнете тука ОВДЕ.

* За точната локација на „Румор“ во Охрид кликнете ОВДЕ.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова ски-патека во Маврово, награда за „кумот“ кој ќе предложи име на патеката

Редакција

„Златна арена“ за режија на Теона Стругар Митевска

Редакција

(Фото) Подвижна библиотека на „Браќа Миладиновци“ ќе ги посетува населбите и ќе го опслужува учениците со книги

Редакција