еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Палма Мол со нов бесплатен паркинг

Палма Мол ги известува сите посетители на трговскиот центар, дека во функција е новиот внатрешен паркинг простор на ниво -1 и -2 и дека тој е единствениот паркинг со кој располага и администрира трговскиот центар.

Новиот паркинг е направен според сите најнови светски стандарди и прописи. Има капацитет за 880 паркинг места, целосно е обележен со комуникациски знаци, систем за против пожaр, хидранти, места за инвалиди.

Паркингот е направен и приспособен да можат да влегуват комбиња и камиони за дотур на роба со висина до 300цм. Воедно во пракингот се наоѓа професионална авто перална и други сервис продавници.

Како и досега, паркингот за сите посетители на трговскиот е бесплатен.

Од Палма Мол информираат деканадворешните споредни паркинг простори не се во сопственост и администрирани од трговскиот центар Палма Мол и немаат надлежност над истите доколку се врши било какво наплаќање за користење на паркинг услугите на тие простори.

Трговскиот центар Палма Мол не престанува да ги изненадува своите посетители нудејќи им комфор и воведувајки нови бреднови како KFC, JYSK, TOP SHOP CELMO Pet Shop TINA-VET и многу други.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Климатските промени разгореа дискусија меѓу младите на „Џифони Македонија“

Редакција

УСЈЕ донираше опрема за лабараторијата на Факултетот за електротехника и информациски технологии во Скопје

Редакција

Традицијата продолжува: Филхармонија на отворено – „Ну Погоди!“ и „Љубов и револуција“

Редакција