еМагазин
Image default
Локално

Ги фатиле со екстази и амфетамин на фестивал на градскиот базен во Делчево

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против В.И.(26) од село Полето, делчевско и Д.А.(34) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори”, информира МВР.

Во август 2017 година на градскиот базен во Делчево, каде се одржувал фестивал, полициски службеници извршиле преглед над В.И. и пронашле таблети МDMA, додека при преглед на возилото кое го управувал Д.А. пронашле и одзеле таблети MDMA и амфетамин.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обилни врнежи од снег во Македонија: Отежнат сообраќај на Плетвар и Стража

Никола Осило

Монструозен случај: Вонбрачниот сопруг на мајката ја силувал 14-годишната ќерка

Никола Осило

Неколку малолетници тепале дете во скопско училиште