еМагазин
Image default
Локално

(Фото) Луѓе си ги шампонираат косите во водите на Охридско Езеро

Викендов на социјалните мрежи се појави фотографија на која се гледа дека луѓе си ги шампонираат косите во водите на Охридско Езеро.

Фотографијата е направена од страната на плажата Кадмо од каде што се гледа стариот дел на градот, но не е познато точно на која плажа е фотографирано.

На кое место и да се одвива дејствието, и дали се туристи или локално население, станува збор за тежок вид на примитивизам.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Товарен воз удри во автобус во скопско: Двајца повредени

Никола Осило

„Југо“ се удрило во „пежо“: Две деца повредени во сообраќајна несреќа

Редакција

Кобна сеча во Брајчино: Скопјанец почина при удар на дрво во глава

Никола Осило