еМагазин
Image default
Македонија

Голема Богородица – 28 август, неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Успение на Пресвета Богородица – Голема Богородица, 28 август (вторник), е неработен ден за граѓаните од православна верисповед во Република Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството им го честитаат празникот на граѓаните од православна верисповед во Република Македонија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Помпео воодушевен од Охридското езеро: Нашите односи уште повеќе ќе се засилат

Редакција

Се проверува дали има одговорност кај градоначалникот Димитриевски оти не им кажал на премиерот и министрите дека се тестирал

Редакција

(Видео од дрон) Мицкоски на протестот од Велес уште еднаш го повика Заев на дуел

Редакција