еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Хари Локвенец нов в.д. директор на Железници-инфраструктура

Владата на денешната седница заклучи да му препорача на Управниот одбор на Јавно претпријатие за железничка инфраструктура Железници на Република Северна Македонија – Скопје да го именува за в.д. директор Хари Локвенец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Именувани директори и членови на управни одбори во повеќе државни претпријатија и акционерски друштва

Фото: СДСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И пратениците на ВМРО-ДПМНЕ дојдоа на седницата за уставните измени во Собрание

Редакција

Јанакиески доби четири години и шест месеци затвор за „Титаник“, Јанкулоска две години и шест месеци

Редакција

Кои се симптомите на конго-кримска хеморагична треска од која е заболен вработен на Инфективна

Редакција