еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Денеска хуманитарна штафетна трка во Градски парк за поддршка на семејствата кои имаат лица со попреченост

Здружението Куќа на среќата и Mama’s, во соработка со Сојузот на спотови на Град Скопје и Хуманитарната организација „Свети Спас“, денеска со почеток во 11 часот, на Школка во Градскиот парк, организираат хуманитарна штафетна трка „Заедно до целта“.

Организаторите информираат дека паричните средства што ќе бидат собрани ќе бидат наменети за подигнување на инклузивната свест и помош и поддршка за семејствата кои имаат лице со попреченост.

Во програмата ќе има инклузивна трка, инклузивен базар, скара, музички дел со пеачи од нашата естрада, забавен дел со многу награди и изненадувања и разни друштвени игри.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Влада Урошевиќ добитник на наградата „Роман на годината“

Редакција

Самостојна изложба на слики „Нови хоризонти“ на Зоран Арсовски – Бабата во Крива Паланка

Редакција

(Галерија) Ѓорги Поповски, најубав помеѓу тенисерите и најмаркантен помеѓу моделите 

Редакција