еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

Каракачанов навивал за Македонија во фудбал, бидејќи била репрезентација на „другата бугарска држава“

Поранешниот министер за одбрана на Бугарија и претседател на ВМРО-БНД, Красимир Каракачанов, изјави дека навивал за македонската репрезентација на Европското првенство во фудбал, „затоа што тоа е репрезентација на другата бугарска држава.“

„Факт е дека Заев и другите политичари не сакаат да ја признаат историската вистина, но на крајот тие се наши сонародници.

И, ако нашата репрезентација не може да се пласира на Европското првенство, секако дека ќе ја бодрам другата репрезентација на Бугарија.

А, за кого треба да навивам, за Турција ли?„, рече Каракачанов во ТВ-емисијата „Бугарија 24“.

Фото: Фејсбук/Каракачанов

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Општина Радовиш склучи договор со фабриката Карпош вреден 1,8 милион евра

Редакција

Убава вест: Оздравени 75 пациенти коишто боледуваа од Ковид-19

Редакција

(Видео+фото) Во САД двегодишно дете со пиштол ја уби бремената мајка

Редакција